Wycieczka do Inwałdu i Lanckorony22 października o godz. 7:30 wyjechaliśmy z Raciborza do Inwałdu. O godz 10:30 dojechaliśmy pod Park Miniatur. Zobaczyliśmy między innymi miniatury: Sfinksa, Piramid w Gizie, Wieżę Eiffla w Paryżu, Big Bena w Londynie, starożytne budowle miasta Petra w Jordanii, Biały Dom w USA, Hagia Sofia w Stambule, twarze wybitnych amerykańskich prezydentów wykute w skale w Mount Rusmont, Statua Wolności w Nowym Yorku, Opera w Sydney, Wielki Mur w Chinach, Posągi na wyspie Wielkanocnej, Tadż Mahal w Indiach, posąg Chrystusa w Rio de Janeiro, Łuk Tryumfalny w Paryżu, Brama Brandenburska w Berlinie, Ratusz w Sztokholmie w Szwecji, Plac św. Piotra w Watykanie, krzywa Wieża w Pizie, Koloseum w Rzymie, świątynia na Akropolu w Atenach, Kanały Weneckie i Bazylika św. Marka, a także repliki kilku znanych łodzi i okrętów.
Była tam też strefa zabytków polskich, m. in. Pałac Królewski z Warszawy, Zamek krzyżacki w Malborku, latarnia morska w Gdańsku, Rynek w Zamościu.

Wycieczka matematycznaWstępny plan wycieczki
Biuro sprzedaży i adres do korespondencji: T.T. Ricardo – Junior Sp. z o.o., 00 – 806 Warszawa, ul. Żelazna 27
tel.: 022/ 621 47 47, 621 55 33, fax: 022/ 621 32 12, ttricardo@ttricardo.com.pl, www.ttricardo.com.pl


Warszawa 14.09.2011

Wstępny program wycieczki z zadania 16. do Inwałdu i Lanckorony:


wyjazd w dniu: 22.10.2011 - jest potwierdzony,
podstawienie busa pod szkołę: 07.20
wyjazd spod szkoły do Inwałdu: 07.30,
wejście do Parku Miniatur: g.10.00,
obiad: 13.00 w restauracji w Kalwarii Zebrzydowskiej,
zwiedzanie Lanckorony: 14.30-16.00,
przyjazd do Raciborza: ok. 19.00.

Co dalej w KomPAS'ie?Drodzy uczniowie. Rozpoczął się drugi i ostatni rok szkolny z projektem KomPAS. Podjęte w roku poprzednim działania będa kontynuowane. Niedługo przyjdzie czas na podsumowanie Waszego udziału w projekcie i pochwalenie się sukcesami, jakie odnieśliście podczas zajęć.
Zanim to jednak nastapi czeka Nas jeszcze dużo działań w poszczególnych projektach. Aby zobaczyć jakie to działania kliknij w poniższy obraz...:)-klik-(:

Plan wycieczki
Biuro sprzedaży i adres do korespondencji: T.T. Ricardo – Junior Sp. z o.o., 00 – 806 Warszawa, ul. Żelazna 27
tel.: 022/ 621 47 47, 621 55 33, fax: 022/ 621 32 12, ttricardo@ttricardo.com.pl, www.ttricardo.com.pl


Warszawa 12.09.2011

P R O G R A M
Wycieczki po Ziemi Raciborskiej, w dniu 24.09.2011r.

prowadzący projekt: Krzysztof CISZEK

g.08.45 - Podstawienie BUSA pod szkołę na ul Cecylii,
g.09.00 - Wyjazd – zwiedzanie wg ustalonego programu,
g.14.00 - Racibórz – przyjazd do Pizzerrii DA GRASSO (ul.Mickiewicza)
g.15.00 - Powrót do domu.

Ruszają nabory do projektówUCZNIOWIE KLAS IV-VI !!!
Ogłaszamy nowy lub uzupełniający nabór do następujących projektów:


1. Tajemnice II Wojny Światowej:
15 miejsc - zgłoszenia do pani B. Wołoszyn - Beker

2. Matematyka nie taka straszna:
10 miejsc- zgłoszenia do pani S. Chodenko

3. Przyroda wokół nas:
30 miejsc- zgłoszenia do pani S. Surmy

4. Kronika multimedialna i tradycyjna projektu KomPAS:
4 miejsca- zgłoszenia do pana S. Łobody.

Uczniowie klas I-III

5. Gry i zabawy
kl.1 - 12 miejsc, kl. 2 - 12 miejsc, kl. 3 - 12 miejsc,
zgłoszenia - p. Grażyna Piątkowska

6. Terapia zajęciowa
kl. 1 integracyjna - 16 miejsc,
zgłoszenia - p. Barbara Śmieja

Zgłoszenia będą przyjmowane do 16 września.1 KomPAS'owa wystawa25 maja zaprezentowano pierwsze rezultaty projektu. Zorganizowano wystawę prac wykonanych przez uczniów, dokumentację fotograficzną, reportaże z wycieczek oraz koncert nowo powstałej Orkiestry Szkolnej.
Na prezentacje zaproszono wiceprezydent Miasta Racibórz Ludmiłę Nowacką oraz rodziców i uczniów Szkoły. Beneficjentem projektu jest Miasto Racibórz, realizatorem i pomysłodawcą Szkoła na Ostrogu.
W projekcie bierze udział 217 uczniów placówki oraz 42 pedagogów. Zakończenie projektu zaplanowano na czerwiec 2012 roku.

Wyniki konkursuZakończył się I Konkurs KomPAS'u. Polegał on na ułożeniu hasła, wierszyka promującego Wasz udział w projekcie KomPAS.
W haśle miały się znaleźć słowa: "Unia Europejska", "Europejski Fundusz Społeczny" i (lub) "Człowiek najlepsza inwestycja".

Jury w składzie: dyr. Beata Stępień, Teresa Ciszek, Patrycja Pol, Michał Depta, Krzysztof Ciszek wytypowało 3 zwycięskie hasła:

Podróże po mapie kultury Polski odbywamy,
gdyż projekt ten jest przez Unię Europejską dofinansowany.

W radiu szła audycja, że Człowiek to najlepsza inwestycja.
My o tym pamiętamy, dlatego na KomPAS chętnie uczęszczamy.

Nie wiesz co zrobić z czasem?- Ruszaj w drogę z KomPASem!


Autorzy przedstawionych wyżej haseł proszeni są o zgłoszenie się do Pani dyrektor, Beaty Stępień po odbiór nagrody. Gratulujemy!

Co słychać na projekcie "Przyroda wokół nas - terenowe warsztaty ekologiczne"?Na naszym ekologicznym projekcie wiele się dzieje. Oprócz wycieczki do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, którą już opisaliśmy, przeprowadziliśmy wiele ciekawych spotkań. Oglądaliśmy przez mikroskop komórki roślinne i zwierzęce, przekształcone w wyniku zmian środowiskowych. Oznaczyliśmy wartości pH , amonów, fosforanów i azotanów gleby. Określiliśmy jaki wpływ na glebę mają kwaśne deszcze. Odbyły się zajęcia warsztatowe na temat elektrośmieci i energii odnawialnej oraz zajęcia z tablicą interaktywną i mapą na temat parku krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich, do którego pojedziemy w czerwcu. Mierzyliśmy Ślad Ekologiczny, który postanowiliśmy zmniejszyć. Zbadaliśmy jakość wody w naszych żwirowniach, okazało się, że nie jest źle, odczyn jest lekko zasadowy, a fosforanów i azotanów nie ma. Relację fotograficzną z naszych przedsięwzięć możecie zobaczyć w galerii.

Czy wiesz ile ważyłbyś na Saturnie?Albo ile czasu biegnie światło ze Słońca do Ziemi?
Uczniowie projektu „ Przyroda wokół nas - terenowe warsztaty ekologiczne” mieli okazję poznać odpowiedzi na te pytania w ramach wycieczki do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Uczestnicy projektu mogli zobaczyć, jak można zrekultywować teren i wykorzystać go do celów rekreacyjnych. Uczniowie wzięli udział w zajęciach w stacji meteorologicznej, w dwugodzinnym seansie dydaktycznym w planetarium, zważyli się na astronomicznej wadze, zobaczyli zegar słoneczny i największy w Polsce teleskop. Po pysznym obiedzie, w starodawnej karczmie, mogli zwiedzić skansen ziemi śląskiej i poobserwować, jak przebiegają prace remontowe na Stadionie Śląskim. Warto zobaczyć sesję zdjęciową z wycieczki.

Uwaga, zmiana terminu!Uwaga!
Uczestnicy projektu "Poznajemy Dużą i Małą Ojczyznę".


Zajęcia sobotnie, z 9 kwietnia 2011 roku, z powodu odrabiania w tym dniu zajęć szkolnych, zostały przeniesione na 16 kwietnia 2011 roku.

W tym dniu (sobota) spotkanie pod szkołą o godz. 9.00. Odbędą się zajęcia w terenie (Ostróg)
Proszę zabrać aparaty fotograficzne.

Krzysztof Ciszek
Wygenerowano w sekund: 0.05
403,609 unikalnych wizyt