Zakończenie konkursu

Nadszedł czas na zakończenie konkursu, polegającego na ułożeniu wierszyka lub hasła, promującego Wasz udział w projekcie KomPAS.
Nie zostalismy zarzuceni lawiną propozycji, jak się spodziewaliśmy, niemniej nadeszło trochę wierszy, pokazujących Wasz chętny udział w zajęciach KomPAS'u.
Teraz pozostawiamy czas, aby jurry konkursowe wybrało te najlepsze propozycje.
Po obradach jurry, ogłosimy wyniki na tej stronie.

Dziękujemy wszystkim za udział w 1 konkursie, poniżej można zapoznać się z wszystkimi Waszymi wierszykami...

Pierwszy konkurs "KomPAS'u

UWAGA, PIERWSZY KONKURS KOMPAS'u!
Jeżeli jesteś uczestnikiem projektu KomPAS, weź udział
w KONKURSIE na najlepsze HASŁO
dotyczące Twojego udziału w projekcie!

W Twojej rymowance lub haśle powinny się znaleźć słowa:
Unia Europejska,
lub Człowiek Najlepsza Inwestycja.

Koszulki z logo KomPAS'u

22 lutego 2011 roku w rozdane zostały koszulki z logo projektu "KomPAS", wszystkim uczniom szkoły, uczestnikom projektu, którzy brali udział w czterech, pierwszych zajęciach.
Rozdano ogółem 200 koszulek, na specjalnie w tym celu zorganizowanym apelu.
Była to jedna z wielu akcji promujących nasz projekt. Nastepna jz niebawem na tej stronie. Zapraszam.
Jak przebiegała akcja wręczania koszulek mozna zobaczyć w Galerii zdjęć.

Ferie z KomPASem

W Szkole na Ostrogu podczas ferii nieprzerwanie jest realizowany projekt KomPAS. W środy i piątki odbywają się 4 godzinne bloki zajęć terapii zajęciowej. 12. osobowe grupy uczniów- łącznie 96 – uczestniczy w zajęciach socjoterapeutycznych. Celem zajęć jest budowanie poczucie własnej wartości, kształcenie umiejętności współpracy w grupie, rozwijanie wrażliwości i kreatywności, komunikacji interpersonalnej i autoprezentacji ucznia. Zajęcia terapeutyczne w formie zabawy prowadzą specjaliści szkoły na Ostrogu: pedagog szkolny Józefa Kielak, psycholog szkolny Małgorzata Janiga, pedagog specjalny Barbara Śmieja, pedagog specjalny terapeuta- Katarzyna Bartkowiak- Bucyk. Prowadzący realizują zajęcia według własnych autorskich programów adresowanych do uczniów Szkoły na Ostrogu. Do zajęć wykorzystują bogato wyposażoną w specjalistyczny sprzęt bazę szkoły, w tym salę terapii zajęciowej, salę zabaw oraz sale multimedialną oraz pomoce dydaktyczne zakupione w ramach projektu KomPAS ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Zapraszam do Galerii zdjęć

Koszulka z logo projektu KomPAS może być Twoja !

Jeżeli czytaliście już informację na tablicy ogłoszeń przy Biurze Projektu to WIECIE, że KAŻDY, kto będzie OBECNY na pierwszych 4 (czterech) zajęciach otrzyma Koszulkę z Logo Projektu.
Rozdanie koszulek nastąpi po feriach – 23 LUEGO.
Nie przegap swojej okazji, uczestnicz we wszystkich zajęciach, a koszulka będzie Twoja!!

WITAMY w projekcie KomPAS !!!

Od 3 stycznia rozpoczęły się regularne zajęcia w ramach projektu KomPAS. GRATULUJEMY wszystkim, którzy się dostali. Zgłoszeń było bardzo wiele i obecnie w projekcie bierze udział 214 uczniów naszej szkoły. Pozostali, którzy nie zakwalifikowali się do projektu, są zapisani na liście rezerwowej i w razie wolnych miejsc będą mogli wziąć udział w zajęciach.
Wszystkich uczestników zapraszamy do czytania bieżących informacji o projekcie, które zamieszczamy zarówno na stronie internetowej jak i na tablicy ogłoszeń przy Biurze Projektu.

Zakończenie rekrutacji

Biuro projektu KomPAS

Uwaga Rodzice!

„KomPAS”- Kompetencje Podstawowym Atutem Samorealizacji ucznia uczennicy Szkoły na Ostrogu – projekt ukierunkowany na wspieranie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz z trudnościami w nauce i zachowaniu Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Powstańców Śląskich w Raciborzu.

 Miejsce realizacji projektu – Szkoła Podstawowa nr 1z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu
 Termin realizacji projektu – Od stycznia 2011 do czerwca 2012
 Termin składania dokumentów – Od 1 grudnia 2010 do 10 grudnia 2010
 Miejsce składania dokumentów – U nauczyciela prowadzącego zajęcia/specjalisty

Obowiązująca dokumentacja:

Załącznik numer 1 - Deklaracja udziału w projekcie, kwestionariusz osobowy.
Załącznik numer 2 – Oświadczenie uczestnika projektu na przetwarzanie danych osobowych.
Załącznik numer 3 - Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku.

Wszystkie dokumenty można pobrać z tej strony (dział: Do pobrania)

W razie rezygnacji ucznia/uczennicy z udziału w projekcie rodzic/opiekun zobowiązany jest złożyć pisemną rezygnację w sekretariacie SP 1, załącznik numer 4 - Deklaracja rezygnacji uczestnika w projekcie.

Spotkanie uczestników KomPAS'u

1 grudnia odbędzie się spotkanie dla wszystkich uczestników projektu KomPAS.
Wszelkie dodatkowe informacje ukażą się na stronie projektu już niebawem.

Szkolenie POKL

12 listopada 2010 roku odbyło się pierwsze szkolenie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Szkolenie prowadziła pani Agata Gnat, pracownik ROEFS z Katowic. Szkolenie dotyczyło równości szans pod względem płci. Uczestniczyło w nim 40 osób, nauczycieli i pracowników SP1 oraz inne osoby zaangazowane w projekt.