Dla UczniaDrodzy Uczniowie
Zachęcam do zapoznania się z propozycjami projektów,
jakie będą prowadzone w naszej szkole od stycznia 2011 roku.
Każdy może znaleźć tu coś dla siebie.
Zajęcia potrwają do czerwca 2012 roku.


"Podróże po mapie Kultury polskiej". Uwaga! Już od stycznia ruszy niezapomniany projekt dla: podróżników, poszukiwaczy przygód, fanów filmów, miłośników tajemnic.
Jeśli jesteś jednym z nich i chodzisz do klasy czwartej lub piątej weź udział w projekcie pani Ewy Wawoczny, pt. "Podróże po mapie Kultury Polskiej", który będzie trwał od stycznia do maja. Liczba miejsc ograniczona! Dlatego nie zwlekaj!
W programie: weekend w średniowiecznym grodzie pod Byczyną, wycieczka na średniowieczny zamek w Będzinie, wycieczka do skansenu w Opolu, wyjazdy do kin, wycieczka do Wytwórni Filmów Animowanych, wyjścia do studia telewizyjnego, konkursy z ciekawymi nagrodami, warsztaty filmowe i aktorskie, warsztaty wybijania monet i pisania gęsim piórem, wyjście do Muzeum. A wszystko to za darmo!
Jeśli jesteś zainteresowany zgłoś się do pani Ewy Wawoczny (sala nr 1), wypełnij ankietę i wykonaj zadanie, o którym powie Ci pani Ewa.
Nauczyciel prowadzący - Ewa Wawoczny
"Czytam i Rozumiem". Chcesz poprawić swoje umiejętności pisania i rysowania na komputerze? Chcesz lepiej czytać i rozumieć to, co czytasz? Przyjdź do nas na zajęcia komputerowe. Będziemy się dobrze bawić i miło spędzać czas. Na wycieczce dowiesz się jak powstają książki. Pod koniec projektu pochwalisz się swoimi umiejętnościami i zdobytą wiedzą.
Nauczyciele prowadzący - Jarosława Kolorz, Iwona Piszczatowska
"Tajemnice II Wojny Światowej". II wojna światowa to najtragiczniejszy okres dziejów Europy w XX wieku. Wielkie akcje militarne, plany zakrojone na szeroką skalę, nowoczesna broń. Nasza ziemia śląska posiadała w tych działaniach szczególne znaczenie, ze względu na swoje położenie. Czy wiesz, że niektóre miasta otrzymało status twierdzy , co znaczyło obronę za wszelką cenę? Czy wiesz, dlaczego Racibórz został tak mocno zniszczony w czasie działań wojennych? Jaką tajemnicę kryją w sobie Góry Sowie (Sudety), dlaczego tworzono tam całe kompleksy fabryk zbrojeniowych? Sieć labiryntów, ciągnących się kilometrami. Co w nich produkowano? Chciałbyś je zwiedzić? Stworzyć swój własny przewodnik turystyczny i zaprezentować go swoim kolegom? Tego wszystkiego możesz dowiedzieć się na zajęciach projektu: "Tajemnice II wojny światowej". Przyjdź i poznaj mało znane fakty z tragicznych czasów ziemi śląskiej.
Nauczyciel prowadzący - Bogumiła Wołoszyn-Beker
"Poznajemy Dużą i Małą Ojczyznę". Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas piątych Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami integracyjnymi w Raciborzu, potrwają 2 lata od stycznia 2011 roku do czerwca 2012 roku. Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w pracowni komputerowej w grupie 10 osobowej 1 raz w tygodniu. Praca nastawiona będzie na pozyskiwanie i obróbkę materiału w postaci zdjęć cyfrowych, filmów dvd, plików muzycznych, rozwijające zainteresowania i naukę wszechstronnego wykorzystywania technik informacyjnych. Tworząc prezentacje multimedialne uczniowie nabędą jednocześnie umiejętność autoprezentacji.
Podczas wycieczek uczniowie zapoznają się z najciekawszymi zakątkami ziemi raciborskiej, poznają ciekawe miejsca w Polsce i na świecie (zabytki w miniaturze). Odwiedzimy miejscowości powiatu raciborskiego (4 wycieczki 1 dniowe), Kraków, Lanckoronę i Park Miniatur w Inwałdzie. Uczniowie nauczą się robić dobre zdjęcia, nagrywać filmy, nagrywać dźwięk na dysku komputera. Poznają sposoby obróbki grafiki, wideo i dźwięku. Stworzą grafikę 3D. Wykorzystają pozyskany materiał do tworzenia prezentacji multimedialnych, pokazów slajdów, filmów, wystaw graficznych. Chętni opublikują go na własnych stronach internetowych.
W pracy wykorzystamy: komputery, serwery, Internet, aparaty cyfrowe, kamery cyfrowe, mikrofon, skaner, drukarki, kopiarki, zewnętrzne dyski, projektor multimedialny, profesjonalne oprogramowanie oraz wszelkie Wasze pomysły i inwencję twórczą.
Nauczyciel prowadzący - Krzysztof Ciszek
"Matematyka nie taka straszna". JEŚLI LUBISZ: Gry matematyczne, tajemnicze łamigłówki, rozwiązywać zagadki liczbowe,
LUB JEŚLI: Matematyka nie wchodzi Ci do głowy, Chciałbyś ją polubić,
TO KOŁO JEST DLA CIEBIE!
Już od stycznia ruszy ciekawe i jedyne w swoim rodzaju koło pt: "Matematyka nie taka straszna". Przyjdź, sprawdź i przekonaj się, że matematyka może być przygodą. ZOSTAŃ ODKRYWCĄ MATEMATYKI!
Nauczyciel prowadzący - Sabina Chodenko
"W krainie obiektów przestrzennych".Jeżeli jesteście zainteresowani zgłębianiem tajemnic geometrii przestrzeni weźcie udział w projekcie "W krainie obiektów przestrzennych". Zwiedzanie krainy obiektów przestrzennych to fascynującą przygoda podczas, której napotyka się coraz to nowe obiekty o zaskakujących własnościach. Poczujcie prawdziwy smak tego świata nie tylko podziwiając jego obiekty na ekranie monitora, ale też własnoręcznie wykonując figury kosmiczne. Wcielcie się w rolę małego architekta, współuczestnicząc w projektowaniu "Szkoły Marzeń". Spróbujcie swoich sił w wykonaniu własnych obiektów przestrzennych, posługując się unikalnymi programami do modelowana 3D. Oferujemy również pełną atrakcji wycieczkę do Krakowa i w okolice Kielc. Gwarantujemy fantastyczną atmosferę i dobra zabawę.
Nauczyciel prowadzący - Ilona Grim
"Przyroda wokół nas". Projekt przyrodniczy jest przeznaczony głównie dla uczniów klas V i VI, którzy interesują się otaczającą przyrodą. Na zajęciach będziemy przeprowadzać wiele doświadczeń, pracować z tablicą interaktywną, poznawać zagrożenia środowiska. W celu poszerzenia swojej wiedzy pojedziemy do planetarium w Chorzowie, gdzie zobaczymy największy w południowej Polsce teleskop i będziemy uczestniczyć w zajęciach z astronomii. Każdy będzie się mógł zważyć na magicznej wadze, która pokazuje ile możemy ważyć np. na Saturnie. W maju pojedziemy na trzydniową wycieczkę do Sławkowa, tam poznamy zagrożenia jakie stwarza człowiek w środowisku. Zwiedzimy także Orle Gniazda na Jurze i zobaczymy jedyną w Europie pustynię- Pustynię Błędowska. Na koniec projektu pojedziemy do Parku Krajobrazowego w Rudach. Tu zwiedzimy Pałac Cysterski w Rudach, moreny czołowe- pozostałości po zlodowaceniu oraz faunę i florę Kotliny Raciborskiej.
Nauczyciel prowadzący - Sylwia Surma
"Kronika multimedialna i tradycyjna projektu EFS KomPAS". Paparazziiii!!!! Chcesz przez chwilę poczuć się jak prawdziwy fotoreporter? Poznać świat fotografii? Zostać jednym z twórców kroniki szkolnego projektu!!!!
Żeby wziąć udział w projekcie nie musisz mieć własnego aparatu! Zapraszam 10 chętnych osób. Będziemy wszędzie!
Nauczyciel prowadzący - Sebastian Łoboda
"Blisko wielkiej sztuki". Będą to zajęcia obejmujące głównie rysunek oraz malarstwo, ale również inne techniki plastyczne. Uczniowie będą mieli możliwość zgłębienia techniki malarskiej wielkich mistrzów malarstwa olejnego na płótnie. Tworząc własne dzieła oraz kopiując obrazy wielkich malarzy będą uczyć się kreatywności oraz rozwijać wyobraźnię. Szczegółowo poznają zasady rządzące rysunkiem, kompozycją plastyczną dzieła, doboru i mieszania barw oraz wyboru narzędzi plastycznych.
Nauczyciel prowadzący - Adam Szramowski
"Szkolna orkiestra". Marzysz o byciu muzykiem? występach na estradzie? gitara basowa, gitara elektryczna, perkusja, klawisze itp. - to coś dla ciebie. Stwórzmy razem szkolny zespół instrumentalny jakiego jeszcze u nas nie było! W planach: próby, niezbędne wiadomości, chodzenie na koncerty, własne występy i nagranie płyty!
Nauczyciel prowadzący - Piotr Pisarczyk
Wygenerowano w sekund: 0.04
425,693 unikalnych wizyt